Zima w górach nie tylko dla narciarzy

Wybierając się w góry najczęściej myślimy o wyjeździe na nartach lub snowboardzie. W Polsce dodatkową atrakcją mogą być spacer wśród przepięknych widoków lub kulig. Jednak nie zdajemy sobie do końca sprawy, jak wiele atrakcji czeka na nas na górskich stokach oraz śniegu.

e

Dla tych którym narty się już znudziły ciekawą atrakcją mogą być snowparki. Nie są to miejsca tylko dla snowboarderów. Narciarze mogą tam również poskakać na skoczniach oraz poszaleć na railach, kickach czy boxach. Ci którzy poszukują większych emocji i adrenaliny mogą spróbować swoich sił na free-ridzie czyli jeździe dowolnej, wykraczającej poza ograniczenia.

Kolejną atrakcją są sanki, które zwykle kojarzą się ze zjazdem z pobliskiej górki. Jednak w większości ośrodków narciarskich w ofercie znajdują się sanki. Jest to moc atrakcji na specjalnie przygotowanym stoku. Każdy kto ma okazję powinien skorzystać z tego rodzaju atrakcji w górach.
d
Snowkiting nie jest w Polsce bardzo popularny, gdyż trudniej jest do niego znaleźć odpowiednie miejsce i warunki, jednak Południowym Tyrolu jest bardzo często uprawiany.  Regularnie są też organizowane zawody – Mistrzostwa Świata Snowkiting’u na jeziorze Lago di Resia. Zamarznięte jeziora w Dolomitach są świetną przestrzenią do tego rodzaju szaleństwa.

c
Kolejnym przykładem rozrywki w górach to rakiety. Jeden z bardziej popularnych obecnie sportów zimowych. Jest to świetna alternatywa dla jazdy na nartach.
Wśród innych atrakcji w górach to narciarstwo biegowe oraz wspinaczka. Tak więc w górach nie można się nudzić. Ich moc atrakcji i rozrywek przyciągają coraz więcej miłośników śnieżnego szaleństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *