Wyjazd na narty samochodem – niezbędnik podróżnika

Wyjazd na narty samochodem zagranicę to nie taka prosta sprawa. Do tego trzeba się solidnie przygotować. Dlatego tutaj mamy poradnik, w którym znajdziecie spis rzeczy niezbędnych w takiej podróży.

Źródło: pixabay.com

Lista podstawowych rzeczy, niezbędnych podczas wyjazdu na narty samochodem

Bagażnik na narty

W niektórych krajach w Europie jest zakaz przewozu nart wewnątrz samochodu. I jest to słuszny przepis, ponieważ niezabezpieczone narty podczas przypadkowej kolizji mogą swobodnie przemieścić się wewnątrz auta i wyrządzić pasażerom krzywdę. Na rynku mamy ogromny wybór specjalnych bagażników na dach. Warto zakupić taki bagażnik, dzięki temu narty będą przewożone bezpiecznie i zgodnie z prawem. Zresztą schowamy w nim nie tylko narty, ale i kijki, kask, czy buty. To rozwiązanie da nam więcej miejsca w zwykłym bagażniku.

Informacje – Przygotuj się na opłaty

Zanim wyjedziemy w podróż, warto wcześniej przestudiować zaplanowaną trasę i dowiedzieć się, jakie opłaty poniesiemy na autostradach i drogach szybkiego ruchu.

Łańcuchy i łopata

Łańcuchy w niektórych krajach są wręcz obowiązkowe przy określonych warunkach atmosferycznych. Dzięki nim jazda po śniegu i lodzie jest bardziej bezpieczna. Pamiętajmy również o kompaktowej łopacie, która pomoże nam w walce ze śniegiem gdy przypadkiem wpadniemy w zaspę. Uwaga! Warto wiedzieć, że kompaktowe łopaty do śniegu znajdziemy w Przydomu.pl

Źródło: Przydomu.pl

Ciepłe napoje i prowiant

Nigdy nie wiadomo, co może nam się przydarzyć w długiej trasie. Czasami może zatrzymać nas śnieżyca lub gigantyczny korek. Dlatego, zanim wyjedziemy w trasę, zróbmy sobie ciepłą herbatę lub inny napój i przelejmy go do termosu lub kubka termicznego. To rozwiązanie pozwoli nam się ogrzać podczas długiej podróży. W tym celu warto do samochodu zabrać ze sobą jakiś ciepły koc, który może nam się nie przydać, ale warto go mieć.

Apteczka

Wiemy, w Polsce jest nieobowiązkowa. Jednak trzeba ją wziąć na długą podróż samochodem. Szczególnie, jeśli jedziemy zagranicę. Przepisy drogowe w innych krajach mogą jej wymagać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *