Co warto wiedzieć o Cortina D’Ampezzo?

Cortina D’Ampezzo jest jednym z najpiękniejszych miejsc w północko-wschodnich Włoszech. Położona jest na wysokości 1224-2930 m.n.p.m. Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia aż do Wielkanocy, jednak nawet latem miejsce to jest warte odwiedzenia.

źródło: pixabay.com

W Cortina D’Ampezzo znajdziemy 69 tras o łącznej długości 140 km i 42 wyciągi. Trasy tutaj są o różnej skali trudności, wszystkie z nich są dośnieżane i wspaniale przygotowane. Na miejsce to składają się trzy bardzo znane ośrodki: Tofane, Faloria i Cristallo. Nie są one ze sobą połączone, ale bez problemu możemy się do nich przemieszczać skibusami. Tak np. z Tofane możemy pojechać czarną trasą Forcella Rossa, a następnie trasą Olimpijską Pomedes i Rumerlo do schroniska Duca d’Aosta, gdzie kiedyś palił się znicz Olimpijski. Warto także zaliczyć czarną trasę Canalone Staunìes w Cristallo. Różnica wysokości 2939 m n.p.m do punktu zjazdu wynosi 1715 m. Trasą tą możemy się przemieszczać tylko w pogodne dni, kiedy panują dobre warunki atmosferyczne.

W Cortina D’Ampezzo znajduje się wiele tras dla rodzin z dziećmi, a także wiele szkółek narciarskich i wypożyczalni nart. Znajdziemy tam także:

  • Snowpark z quarterpipe
  • Tables
  • Slides
  • Jumps
  • Halfpipe
  • Trasę do boardercrossu

Snowparki (znajduje się w dzielnicy Tofane), podzielony jest na 2 obszary o różnych stopniach trudności:

  • Easy Line – dla początkujących snowboardzistów
  • Media Line – dla bardziej doświadczonych

Cortina znajduje się w samym sercu gór, przyciąga narciarzy z różnych zakątków świata i znana jest jako „Królowa Włoskich Dolomitów”.

Ta stosunkowo niewielka miejscowość, cieszy się dużą popularnością, a wszystko to za sprawą Olimpiady Zimowej, która odbywała się tutaj w 1956 roku. Natomiast teraz odbywają się tutaj coroczne zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

źródło: pixabay.com

Wakacyjne wyjazdy do Cortina D’Ampezzo

Miejsce to jest celem wakacyjnym wielu narciarzy z całego świata. Oferuje ona wiele form zakwaterowanie od bardzo luksusowych hoteli po prywatne kwatery, czy górskie schroniska, w których możemy się zrelaksować i odpocząć od codziennego życia. Cortina będzie rajem dla tradycyjnych sportów zimowych, jak i tych, którzy szukają mocniejszych wrażeń. Po długich godzinach na nartach czekają na nas sklepy, galerie, bary oraz restauracje.

Kiedyś Stadion Olimpijski, dzisiaj lodowisko, na których czekają na nas przeróżne imprezy. Organizowane są tam także dyskoteki na lodzie „Disco Dance”. Mówiąc o atrakcjach w Cortinie, nie możemy zapomnieć o basenie (znajduje się w dzielnicy Guargnè), który jest bardzo ładny i nowoczesny.

San Vito Di Cadore to bardzo ładna typowo alpejska mała miejscowość, która znajduje się w Dolinie Del Boite, bardzo malownicza i usytuowana między słynnymi szczytami jak Antalao, Pelmo, Marcora i Tofane. San Vito Di Cadore. Odległa jest od Cortina 11 km, miejscowości połączone są wygodnym Skibusem. Chcąc trochę zaoszczędzić, możemy wybrać się właśnie w to miejsce, ponieważ ceny tam są dużo niższe. Znajdziemy tam także bary, restauracje i sklepy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *