Stubai, czyli miejsce idealne na sanki

Nie tylko narciarze oraz snoawbordziści mogą cieszyć się szybkim zjazdem w dół stoku. W dolinie Stubai może spróbować go każdy, kto nie będzie się bał zjechać na sankach z okolicznych grzbietów górskich.

sanki

źródło: pixabay.com

Stubai to miejsce, gdzie znajdziemy 11 naturalnych torów saneczkowych, które spełniają wysokie kryteria jakości oraz bezpieczeństwa, a także 43 kilometry tras. Miejsce to może pochwalić się największym torem saneczkowym w Tyrolu. Tory te dostępne są od wczesnych godzin porannych aż do południa, a z czterech z nich dzięki oświetleniu można korzystać także nocą. Pozwala to na pełne skorzystanie z urlopu i sprawdzenie swoich sił nie tylko na nartach, czy snowboardzie, a na sankach.

Nocne saneczkowanie jest możliwe w ośrodkach:

  • Serles przy MiedersElfer przy Neustift
  • Schlick 2000 przy Fulpmes
  • Tor z Gleinserhof do miejscowości Schönberg
  • Tor z Elfer do Pinnistal

Dolina Stubai jest pierwszym regionem w Tyrolu, który może się pochwalić oznaczeniem „Tiroler Naturrodelbahn-Gütesiegel” („Odznaka Tyrolskiego Naturalnego Toru Saneczkowego”) dla wszystkich tras saneczkowych. Odznaka ta jest gwarancją, że tory spełniają wysokie kryteria jakości oraz bezpieczeństwa, które wyznaczone przez region Tyrol. W dolinie Stubai znajdują się tory saneczkowe o różnej długości: są tu 2-kilometrowe trasy takie jak ta z Gewöhre do wioski Telfes, ale także ponad 6-kilometrowy zjazd z Elfer do Neustift. Średnie nachylenie torów wynosi około 11%. Do tras saneczkowych możemy się dostać pieszo bądź podjechać kolejką linową. Jeżeli nie chcemy jeździć sami, w sklepach sportowych w Neustift, Fulpmes i Mieders Elfer i Serles oraz w większości schronisk górskich zlokalizowanych na początku tras. Koszt wynajmu sanek to około 5 euro na 1 dzień.

tor sanezkowy

źródło: pixabay.com

Stubai Winter Card to karta, która jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które wolą zimowe wędrówki, czy spacery na rakietach śnieżnych

Po emocjonującej jeździe na sankach możemy zajrzeć do jednego ze schronisk, które położone są blisko tras saneczkowych. W miłej gościnnej atmosferze możemy posilać się pożywnymi daniami, które przygotowywane są z wysokiej jakości produktów regionalnych. Na szczególną uwagę zasługują dania kuchni austriackiej takie jak słodki omlet cesarski Kaiserschmarrn oraz kluski Spätzle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *