Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental – co ciekawego znajdziesz w tym miejscu?

Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental to w ostatnich latach najbardziej popularny i największy ośrodek narciarski w Austrii. Spośród innych ośrodków wyróżnia go gwarancja śniegu oraz bardzo duże zróżnicowanie pod względem dostępnych atrakcji. Tutaj chcemy przybliżyć wam najciekawsze elementy, na które warto zwrócić uwagę.

SkiWelt Wilder Kaiser

Źródło: www.narty-wlochy.pl

Gdzie leży Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental?

Jest on położony zaledwie godzinę drogi od Monachium, u stóp masywu Wilder Kaiser.  Wiele miast tworzy ogromny region narciarski, gdzie w sumie karuzela narciarska ma 280 km tras. Tutaj skupiamy się jedynie na Brixental, czyli miejscowość o nazwie Brixen im Thale, które jest położone w samym środku narciarskiej doliny. Nieopodal leżą takie miejscowości jak Ellmau, Soell, czy Westendorf.

Brixental tworzy jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich na świecie. Co ważne, mamy tutaj do czynienia z bardzo dużym zróżnicowaniem tras narciarskich. Fani nocnego narciarstwa mogą skorzystać z 13 km jazdy po oświetlonym stoku. Oprócz tego, na miłośników białego szaleństwa czeka 11 km toru saneczkowego.

SkiWelt Wilder Kaiser

Źródło: www.narty-wlochy.pl

W tym miejscu każdy narciarz znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy przyjechał tutaj z przyjaciółmi, czy z małymi dziećmi. W tym miejscu mamy gwarancję naturalnego śniegu, trasy nie muszą być często naśnieżane przy użyciu armatek. Jednak, jak wiadomo klimat się ociepla. Może zdarzyć się taka sytuacja, że e danym roku będzie mało śniegu, dlatego ośrodek ten przygotował się również na taką okoliczność i rozbudował specjalny zbiornik zaśnieżania w SkiWelt Westendorf.

Co ważne, właśnie tutaj początkujący narciarze mogą skorzystać ze stoków, na których nie ma przeszkód w postaci drzew. Ale spokojnie, na miłośników bardziej wymagającego narciarstwa czekają strome, zjazdowe doliny.

W Brixental możemy podziwiać majestatyczne widoki, poznać prawdziwy Tyrol i poznać jego klimat i kulturę na własnej skórze. Tutaj mamy do dyspozycji ponad 70 chat narciarskich, barów i restauracji.

Warto dowiedzieć się o tym regionie więcej z Austria-na-narty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *