Rękawiczki na narty – jak wybrać?

Osoby, które chcą wybrać odpowiednie rękawice narciarskie, powinny się przede wszystkim zorientować w parametrach rękawic, tak aby łatwiej mogły wybrać idealny model rękawic. Szczególnie teraz w trakcie posezonowych wyprzedaży warto zwrócić uwagę na parametry.

jakie rękawice narciarskie

źródło: pixabay.com

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że na rynku dostępne są różne fasony rękawic narciarskich. Najpopularniejsze to te pięciopalczaste, jednak w sklepach można znaleźć także te jednopalczaste. Chociaż te drugie wybieramy dla dzieci, to także dorośli mogą skusić się na ich zakup. Wybierając rękawice, powinniśmy się przede wszystkim zastanowić nad ich przeznaczeniem. Rękawice dzielimy przede wszystkim na damskie, męskie orz dziecięce. Kupując rękawice dla dzieci, warto zwrócić uwagę, czy są pokryte warstwą ortalionową. Co do rękawic męskich i damskich różnią się one przede wszystkim rozmiarem oraz estetyką. Rękawice to część całego stroju, a więc ich kolor warto dobrać do pozostałych elementów ubioru. Niektóre modele wyposażone są w ochronę nadgarstków, czyli mają dość długi mankiet, który chroni nadgarstki. Nie warto kupować rękawic narciarskich w zwykłych sklepach, ponieważ te na narty powinny być przede wszystkim ciepłe odporne na wilgoć oraz antypoślizgowe i w ich przypadku mniejsze znaczenie ma ich wygląd. Niektóre marki oferują nietypowe rozwiązania jak np. podgrzewane modele, jednak jest to już większy wydatek, który niekoniecznie jest potrzebny.

jakie rękawice narciarskie

źródło: pixabay.com

Wyżej wspomnieliśmy o rozmiarze rękawic, wiemy już, że męskie są zazwyczaj większe od damskich, jednak jak wybrać odpowiedni rozmiar? W doborze rozmiaru mogą nam pomóc tabele rozmiarów producenta, możemy spojrzeć, jakie są podane i takich samych pomiarów dokonać na własnej dłoni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *