Przygotowanie skóry do wyjazdu na narty

Przed wyjazdem na narty musimy zadbać o odpowiednie odżywienie i nawilżenie naszej skóry, na szczególną uwagę zasługują nasze dłonie i twarz. Do tego celu sprawdzą się kosmetyki z przeznaczeniem do pielęgnacji skory w okresie zimowym. Mimo mrozów naszą skórę powinniśmy także chronić przed promieniowaniem UV.

dlonie

źródło: pixabay.com

Pamiętajcie także, aby przed wyjazdem zadbać także o kondycję fizyczną. Ponadto musimy także zainwestować w profesjonalną odzież narciarską oraz ochraniacze, które zapobiegną ewentualnej kontuzji.

Jak pielęgnować skórę przed wyjazdem na narty?

Przed wyjazdem w góry musimy zadbać o skórę rąk, stóp oraz twarzy. To właśnie te części ciała są najbardziej narażone jednocześnie na odmrożenie i podrażnienie. Warto także wiedzieć, że działanie ochronnego płaszcza lipidowego nie jest skuteczne przy ujemnych temperaturach. Brak odpowiedniej pielęgnacji na mrozie sprawia, że łatwo doprowadzić do podrażnień i przesuszania skóry. Dlatego też przed wyjazdem na narty musimy zadbać o nawilżenie i odżywienie skóry twarzy, stóp oraz rąk. Do tego celu używamy kosmetyków do pielęgnacji w okresie zimowym. Preparaty do tego celu powinny być bogate w witaminę E, witaminę B5, alatoinę, ceramidy, lipidy oraz olej migdałowy. Dodatkowo możemy zdecydować się na profesjonalny zabieg nawilżający u kosmetyczki, a na kilka dni przed wyjazdem nałożyć na dłonie parafinę.

pielęgnacja skory narty

źródło: pixabay.com

Jakie kosmetyki zabrać ze sobą na narty?

Pakując kosmetyki na zimowy wyjazd, musimy zabrać ze sobą kosmetyki do pielęgnacji skóry rąk, stóp oraz twarzy. Nie możemy także zapomnieć o kremach z filtrem UV – są one bardzo ważne, ponieważ w górach promieniowanie słoneczne jest wyższe, a dodatkowo odbija się od śniegu. Na wszelki wypadek warto się także zaopatrzyć w preparaty na odmrożenia oraz na poparzenia słoneczne. Kosmetyki złuszczające mogą dodatkowo podrażniać i wysuszać skórę. Na stoku powinniśmy mieć dodatkowo pomadkę ochronną, antybakteryjny żel do mycia rąk, a także miniaturowy preparat na odmrożenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *