Przygoda z psimi zaprzęgami w Gastein na wyciągnięcie ręki

Marzysz o zimowej wyprawie z psimi zaprzęgami? Twoje marzenie możesz spełnić w Gastein. W tym regionie masz szansę przeżyć przygodę życia, a w niej będą towarzyszyć Ci psy razy Husky.

Źródło: pixabay.com

Wyjazd na narty do doliny Gastein może być ciekawszy niż w innych regionach. Gastein to ośrodek, gdzie nie brakuje atrakcji. Jedną z najciekawszych możliwości dla miłośników czworonogów będą przejażdżki psimi zaprzęgami. Wszystkiego o psach rasy Husky, a także o specyfice psich zaprzęgów i całej związanej z tym historii możemy dowiedzieć się w Husky Workshop w Sportgastein. Psie zaprzęgi spotkamy w górnej części doliny Gastein.

W czasie zwykłych przejażdżek psim zaprzęgiem, wszystkie psy są zaprzężone razem. W jednym psim zaprzęgu może uczestniczyć od kilku do nawet 20 psów. Wtedy możemy przemierzać z psami górskie szlaki. Oprócz tego, możemy iść z psem husky na wyprawę z rakietami śnieżnymi, na taką wędrówkę potrzebujemy tylko jednego psa.

Źródło: pixabay.com

W zaprzęgu psy mają swoją pozycję, leaderem jest ten, który prowadzi zaprzęg. Musi to być pies spokojny, posłuszny i inteligentny, a także musi potrafić rozpoznać zagrożenie, na przykład cienki lód. Za liderem stoi Swing, czyli pies, który w przyszłości zastąpi lidera. Reszta psów to Team, czyli zespół. Jest to miejsce dla psów początkujących i młodych. Ostatni biegnie Wheel, czyli najsilniejszy pies, który biegnie przed saniami i bierze na siebie największy ciężar.

Będąc w Gastein warto znać podstawowe komendy dla psów Husky:

  • go, haik – naprzód
  • whoa, czyli whuuu – stój
  • haw – lewo
  • gee – prawo
  • hoooo – wolniej

Co ważne, Husky to bardzo łagodna rasa. Były hodowane od zawsze jako psy zaprzęgowe. Tymi psami mogą opiekować się również dzieci. Podczas takiej opieki, dzieci mogą zdobyć dyplom małego poganiacza.

W Gastein co roku są organizowane wyścigi psich zaprzęgów, w których może uczestniczyć nawet setka poganiaczy i ponad 300 psów. Zawody zazwyczaj odbywają się na koniec lutego lub na początku marca.

Źródło: wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *