Nie masz pomysłu na wakacje? Wybierz się w Dolomity i podziwiaj potęgę gór.

   Dolomity to piękne góry, które warto odwiedzić również latem. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i z pewnością nie będzie się nudzić. Na terenie Dolomitów jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Warto zaznaczyć, że ich naturalne piękno zostało docenione, góry te znalazły się na Światowej Liście Dziedzictwa Naturalnego UNESCO.

Dolomity 2

   Powodem dla, którego te góry są tak chętnie odwiedzane przez setki turystów to: niezwykle piękna pogoda, wiele atrakcyjnych szlaków pieszych i rowerowych, niepowtarzalne krajobrazy, pyszna kuchnia włoska oraz niezwykłe, historyczne opowieści wiążące się z danym terenem.

   Latem z pewnością należy odwiedzić góry Marmolada, które są prawdziwą gratką dla miłośników wspinaczki. Dolina przy zboczu tego masywu jest niezwykle malownicza.

   Natomiast na masywie Cattinaccio znajdziecie wiele ciekawych szlaków i schronisk, w których można wypocząć i odzyskać siły na dalsze wyprawy.

   Będąc latem w Dolomitach koniecznie trzeba odwiedzić Val di Fassa, które leży w samym centrum Dolomitów. W tym miejscu prawdziwą atrakcją są spływy kajakowe oraz raftingowe, które zapewnią wiele emocji i przypływ adrenaliny.

Dolomity

   Dolomity to też miejsce, w którym można wybrać się  na długie spacery z dziećmi w górskie doliny. W dolomitach łatwe szlaki turystyczne znajdziemy w okolicach Tre Cime di Laverto.

   Te góry to świetny sposób na wakacje dla osób kochających aktywny wypoczynek. W Dolomitach na turystów czekają setki kilometrów tras rowerowych oraz pieszych szlaków turystycznych o różnych poziomach trudności oraz liczne kolejki górskie, które zawiozą ich na sam szczyt przez malownicze tereny.

   Wybierając się w dalekie piesze wycieczki po Dolomitach warto wziąć ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy i termos. Jedynym mankamentem tych gór jest to, że nie zawsze w sezonie letnim są otwarte wszystkie schroniska. Zanim wybierzemy się w taką trasę warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i jeszcze przed wyjściem sprawdzić na mapie trasę, po której zamierzamy wejść na szczyt danej góry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *