Narty w Zillertal

W Zillertal jest całoroczny ośrodek narciarski, warto go odwiedzić, ponieważ nie tylko zimą, ale także każdą inną porą roku ma wiele do zaoferowania.

źródło: pixabay.com

Chociaż zimą dolina Zillertal, która położona jest ponad 2 tys. m n.p.m. jest cała ośnieżona to nawet wiosną, czy latem pomimo mniejszych opadów śniegu jest bardzo ciekawa i ma wiele do zaoferowania. Dolina ta kryje w sobie aż 5 dużych ośrodków, które spełnią oczekiwania każdego. Dla rodzin z dziećmi bardzo polecany jest ośrodek Spieljoch, idealna jest ona do nauki jazdy na nartach. Idąc w głąb doliny, znajdziemy połączone ze sobą dwa ośrodki Hochfügen i Hochzillertal. Znane są one z nowoczesnych schronisk i długich zjazdów, nawet w głębokim śniegu. Zillertal Arena jest największym ośrodkiem w dolinie, w którym to znajdziemy wiele atrakcji dla małych, jak i dużych wczasowiczów.

Mayrhofen i Penken oferują dzienną jazdę na snowparku, czy też na stromej trasie zwanej „Harakiri”, osoby, które nadal będą szukać wrażeń, mogą udać się do gospody na Apres Ski. Na końcu doliny znajduje się Hintertuxer Gletscher, czyli jedyny całoroczny ośrodek narciarski w Austrii, zimą oferuje on aż 59 km zróżnicowanych tras narciarskich. Wioska Tux, która położona jest pod lodowcem, znajduje się tylko 10 minut drogi Skibusem od dolnej stacji gondoli na lodowiec. Od dworca kolejowego w Jenach do wioski Mayrhofen i z powrotem kursuje kolejka Zillertal Bahn, która zimą napędzana jest lokomotywą parową.

źródło: pixabay.com

W całej dolinie obowiązuje 1 skipass. Lodowiec Hintertux to ośrodek, który nawet latem oferuje bardzo dobre warunki narciarskie, miejsce to oferuje wiele atrakcji nie tylko na nartach. Dlatego też jeżeli szukamy całorocznego ośrodka, który nie tylko zimą ma wiele do zaoferowania, powinniśmy zastanowić się własnie nad tym ośrodkiem. Pamiętajmy także, że Zillertal to miejsce, które cieszy się dużą popularności szczególnie ze względu na różnorodność tras, dlatego też sprawdza się ono idealnie dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *