Narty sklepowe czy serwisowe

Osoby, które zamierzają jechać w góry, a nie posiadają sprzętu narciarskiego stają przed wyborem, kupić czy wypożyczyć? Wszystko zależy od tego czy potrafimy jeździć i w jakim stopniu zaawansowania, czy dopiero mamy zamiar się uczyć, celu kupna, no i oczywiście od zasobów pieniężnych, które mamy do wykorzystania.

a

Czy narty serwisowe są mniej trwałe? Tak rzeczywiście, po jednym sezonie ostrego jeżdżenia tracą sprężystość. Technologie i materiały, jakich producenci używają do ich produkcji są zliczone na krótki, ale ekstremalnie intensywny okres użytkowania. Wynika to jednak głównie z faktu, iż narażone są one na nieporównywalnie cięższe warunki użytkowania. Nie da się jednak ukryć, że większą trwałość mają krawędzie nart sklepowych – tych krawędzi po prostu więcej. Zawodnik nie jeździ na jednej parze dłużej niż jeden sezon, w związku z czym krawędź może być cienka.

b

Jeżeli planujesz wyjechać na urlop czy ferie tak po prostu pojeździć na nartach, nie jesteś zapalonym sportowcem możesz zaopatrzyć się w narty sklepowe. Natomiast jeśli kochasz góry i oczywiście tego typu sport, chcesz doskonalić swoją jazdę i ciągle uczyć się czegoś nowego, jeśli jeździsz nowoczesnym, ciętym śladem i masz ambicje sportowe, odczujesz zdecydowaną różnicę między sklepową a serwisową „slalomką”. Serwisowe są zdecydowanie szybsze oraz pozwalają na bardziej dynamiczne przejście ze skrętu w skręt. Lepiej postawić na narty serwisowe, gdyż są narty serwisowe są robione dla zawodników i ludzi bardzo dobrze jeżdżących na nartach, którzy np. ścigają się na tyczkach oraz bardzo dobrze trzymają się krawędzi. A po sezonie można sprzedać je niewiele taniej od ceny zakupu, dzięki czemu inwestycja rzędu kilkuset złotych wystarczy do nabycia kolejnej, nowej pary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *