Narty i snowboard dla początkujących

Mamy zamiar wybrać się na urlop w góry pierwszy raz i nie mamy pojęcia co wybrać… Narty czy snowboard? Na czym początkujący nauczy się szybciej jeździć nie robiąc sobie przy tym krzywdy? Wszystko zależy od naszych upodobań, kondycji fizycznej oraz wieku.

c

Jeśli jesteśmy młodzi bez problemu możemy wybrać snowboard. Młoda osoba jest bardziej sprawna fizycznie, ma mocniejsze kości, mięśnie i ścięgna co jest bardzo ważne przy jeździe na desce. Na początku jazda na desce jest bardzo trudna, jednak chęci i trening potrafią zdziałać dużo.

Natomiast starsze osoby i te które mają słabszą kondycję powinny wybrać narty. Dla nich na początek będą najlepsze, Gdy już będą śmigały na nartach przy tym poprawi się i kondycja.
Jeśli ktoś czuje się na siłach i chciałby spróbować i nart i snowboardu, najlepiej rozpocząć od jazdy na nartach. Jest zdecydowanie łatwiej niż na desce.
d

A co do kontuzji.. W przypadku jazdy na nartach musimy pamiętać o tym, że ogromny nacisk kładziony jest na stawy kolanowe. Tutaj jest bardzo łatwo o kontuzje, ponieważ ciągle skręcamy, wykręcamy, czasem narty się rozjeżdżają itd. Dlatego dla osób, które mają problemy z kolanami, bezpieczniej będzie spróbować swoich sił na snowboardzie.
Natomiast osoby, które w przeszłości miały różnego rodzaju skręcenia, złamania nadgarstka czy kontuzje tzw.: stawów ramiennych, powinny pomyśleć o nartach, gdzie prawdopodobieństwo wystąpienia tego typu uszkodzeń jest dużo mniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *