Najlepsze miejsca na narty w kwietniu – Top5

Wypad na narty w kwietniu może mieć wiele zalet. Chcąc cieszyć się nartami w kwietniu, powinniśmy poszukać odpowiedniego ośrodka, który pomimo pory roku nadal będzie oferował dobre warunki narciarskie.

narty w kwietniu

źródło: viaggi.ilmessaggero.it

  1. Val Thorens (2300-3200m)

Jest to najwyżej położony ośrodek narciarski w Europie, dlatego też Val Thorens znajduje się na szczycie naszej listy. Jest to najbardziej pewny pod względem pogody i warunków śniegowych ośrodek, aż do maja możemy być pewni dobrych warunków pogodowych. Miejsce to jest częścią obszaru Trzech Dolin, liczy 600 km tras. Większość stoków położone jest powyżej 2000 metrów. Dodatkową atrakcją jest tutejszy lodowiec.

  1. Tignes (2100m) i Val d’Isere (1850m)

Region narciarski Espace Killy rejon jest czynny aż do początku maja, wyjazd w to miejsce jest gwarancją bezpiecznej wyprawy na narty w czasie wiosny. Tignes to miejsce, które spodoba się szczególnie osobą, które kusi widok lodowca, natomiast Val d’Isere to prawdziwa gratka dla narciarzy, którzy są zainteresowani północnymi stokami.

  1. Obergurgl (1930-3082m)

Jest to najwyżej położona wioska w Austrii, jest to kolejne miejsce, w którym możemy być pewni idealnych warunków śniegowych. Miejsce to przyciąga szczególnie narciarzy, którzy oczekują nie tylko dużej ilości śniegu, ale także pięknego krajobrazu i urokliwego miejsca.

  1. Zermatt (1620-3899m)

Ten położony na lodowcu ośrodek czynny jest przez cały rok. Jest to jedno z miejsc na świecie, które daje tak dużą pewność dobrych warunków pogodowych. Ten słynny szwajcarski ośrodek zainwestował w nowoczesny system zaśnieżania, który daje możliwość dośnieżania nawet przy wysokich temperaturach.

  1. Verbier (1500-3330m)

W tym miejscu udaje się utrzymać sporą pokrywę lodową nawet pod koniec sezonu narciarskiego, dzięki sztucznemu zaśnieżaniu. Jest to wysoko położony szwajcarski ośrodek, nie tylko poza sezon przyciąga wielu narciarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *