Gdzie najlepiej na narty do Włoch?

Wiele dolin narciarskich we Włoszech oferuje nie tylko rozrywkę związana z nartami. Dlatego też powinniśmy wybrać taką, która zaoferuje nam także przeróżne ośle łączki, puby, ale także szkoły narciarskie. Zobaczcie gdzie najlepiej wybrać się na narty we Włoszech.

źródło: pixabay.com

Dużą popularnością we Włoszech cieszy się dolina Val di Sole, oferuje nam ona aż 380 km tras narciarskich i 140 różnych rodzajów wyciągów. Około 30% tych tras zostało stworzone z myślą o początkujących narciarzach, dlatego też dolina ta nazywana jest rajem dla narciarzy, a nawet każdej osoby która nie ma zbytniego doświadczenia na nartach.

Val di Fiemme jest kolejną doliną, która jest godna uwag. W odróżnieniu od pierwszej doliny, jest ona mniej popularna, co za tym idzie, na stokach nie ma aż takiego tłoku. Najbardziej znanymi ośrodkami w dolinie są Predazzo i Cavalese. Mówi się, że na ulicach pierwszego z miast zima słychać tylko język polski, miejsce to nam polakom kojarzy się bardzo dobrze, dlatego też jest przez nas tak chętnie wybierane.

źródło: pixabay.com

Planując urlop we Włoszech, warto także zwrócić uwagę na Livigno, miejsce to z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród polaków. Wzdłuż głównej ulicy znajduje się wiele barów, restauracji, oraz eleganckich butików. Oczywiście Livingo to nie tylko taka rozrywka znajduje się tu także sporo tras narciarskich nie tylko dla doświadczonych narciarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *