Najczęściej wybierane miejsca na narty przez Polaków

Sezon narciarski coraz bliżej, wiele biur podróży oferuje przed sezonowe zamówienie ofert na narty, dlatego też sprawdzimy jakie miejsca na narty najczęściej wybierają Polacy za granicą.

źródło: pixabay.com

Na rodzinne wakacje najczęściej wybierane są Włochy. Możemy znaleźć tam trasy dla początkujących oraz wiele szkółek narciarskich dla dzieci. Zaletą włoskich kurortów narciarskich jest bliskość kwater i stoków, dzięki czemu nie musimy każdego dnia dojeżdżać na oddalone trasy narciarskie. Włoskie ośrodki mają do zaoferowania wiele więcej niż tylko miejsca do białego szaleństwa, cieszą się one doskonałym zapleczem turystycznych, dzięki któremu w wolnych chwilach możemy nie tylko siedzieć. Znajdziemy tam wiele doskonałych restauracji, kawiarenek, gabinetów spa, czy wiele innych atrakcji. Warto zwrócić uwagę na to, że biura podróży oferują wyjazdy na narty do Włoch w bardzo przystępnych cenach (często ze zniżkami dla rodzin).

źródło: pixabay.com

Austria natomiast jest miejscem, które wybierane jest najczęściej przez osoby, które chcą wyjechać na narty w gronie przyjaciół. Młodych turystów przyciąga najbardziej Aprés Ski, czyli nocne życie po stoku. Narciarzom, którym po całym dniu na stoku ciągle mało, Austria oferuje przeróżne kluby, restauracje, gabinety spa, czy tawerny. Warto także wspomnieć, że oprócz nocnego życia, czeka tu na nas wiele profesjonalnych tras i wyciągów.

źródło: pixabay.com

Słowackie stoki kuszą polaków niską ceną oraz bliskością, przy czym nie różnią się one niemal niczym od alpejskich stoków, a naszym do słowackich jest jeszcze bardzo daleko. Ceny zakwaterowania są bardzo niskie, a po całym dniu na stoku możemy skorzystać z wielu atrakcji, które zostały przygotowane specjalnie dla turystów. Ta opcja sprawdza się zarówno na wyjazdy rodzinne, z przyjaciółki, czy na wyjazdy zorganizowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *