Najbardziej ośnieżone miejsce w Europie

Wyjeżdżając na narty chcemy mieć zapewnione dobre warunki pogodowe. W Europie jest kilkanaście miejsc do których możemy się udać i mieć śnieżny wyjazd na narty. W tym artykule dowiesz się o najbardziej ośnieżone miejsce w Europie.

Val d’Isère

źródło: hotellesbarmes.com

źródło: hotellesbarmes.com

Jest to ośrodek narciarski znajdujący się w dolinie Tarentaise Savoir, leży w południowo-wschodniej Francji, 5 km od granicy Włoch, dzięki lodowcowi Pissaillas Glacier sezon trwa cały rok.

Cervinia

cervinia

źródło: pixabay.com

Główny ośrodek Cervinia połączony jest z lodowcem Plateau Rosa. Trasy zjazdowe znajdują się na wysokości nawet 3800 m n.p.m. W tym miejscu oprócz nart jest także wiele innych rozrywek, więc na pewno nie będziemy się nudzić po nartach. Jest to miejsce, które na każdy wywiera ogromne wrażenie. Nazywane jest Królowa śniegu ze względu na swoje warunki śniegowe.

Obergurgl jest to region zamykający dolinę, mimo tego jest uważany za najbardziej atrakcyjne miejsce dla narciarzy. Obergurgl-Hochgurgl to połączone ośrodki, znajdujących się tam miast.

Hintertux

hintertux lodowiec

źródło: pixabay.com

Znajdujący się w Austrii lodowiec Hintertux to całoroczny raj dla narciarzy. Niesamowite widoki na dolomity zobaczy na wszystkich trasach. Lodowiec ma wysokość 15000 metrów.

Andrermatt

szwajcaria góry

źródło: pixabay.com

Najpopularniejsza stacja znajdująca się w Szwajcarii. Andrermatt znajduje się 1436 m n.p.m. Wyjazd w to miejsce zapewni nam niesamowite widoki i da możliwość uprawiania wielu sportów zimowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *