Kiedy zacząć przygotowania do sezonu narciarskiego? 

Ci z nas, którzy jeżdżą na nartach i desce snowboardowej z całą pewnością nie mogą doczekać się już sezonu zimowego, w którym to rozpocznie się sezon narciarski. Z tego też względu coraz częściej myślimy, jaki termin wybrać, w jakie miejsce się wybrać. Przeglądamy również ofertę najnowszego sprzętu i ubioru narciarsko – snowboardowego, gdyż posiadanie solidnych nart albo deski bądź modnego w danym sezonie stroju to rzecz bardzo ważna. Jednak oprócz przygotowania na sezon narciarski naszego sprzętu i ubioru równie ważne jest przygotowanie naszego ciała i organizmu. Dlatego mając to na uwadze w tym ćwiczeniu napiszę, jakie ćwiczenia wybrać? 

jak przygotować się do wyjazdu na narty

Źródło: pixabay.com

Tak więc naszą ogólną kondycję poprawią popularne ćwiczenia aerobowe. Dlatego też warto jest biegać, pływać, jeździć na rowerze albo uprawiać Nordic Walking. Takim idealnym pomysłem są także zajęcia fitness. Natomiast spośród ćwiczeń zalecanych bezpośrednio do tego, aby przygotować się do jazdy na nartach trenerzy wymieniają zwykle przysiady, brzuszki, wykroki, wymachy ramion i nóg, a także nożyce. Śmiało te ćwiczenia możemy wykonywać sami w domu. Absolutnie nie unikajmy też chodzenia po schodach, gdyż ta z pozoru banalna czynność doskonale przygotuje nasze nogi do białego szaleństwa na stoku.

Na stoku bardzo ważna jest też umiejętność utrzymania równowagi. By zdecydowanie ją poprawić możemy wykonać takie proste ćwiczenia na poduszce albo miękkim materacu. I tak starajmy się utrzymać równowagę na jednej nodze, naprzemiennie. Wykonując to ćwiczenie możemy założyć buty narciarskie, po to by przyzwyczaić nogi do takiego układu. Do naszego planu treningowego warto jest też wprowadzić ćwiczenia mięśni grzbietu i brzucha, dzięki temu unikniemy, częstych u narciarzy problemów z bólem krzyża.

Takie ćwiczenia najlepiej będzie jeśli będziemy wykonywali pod okiem rehabilitanta albo instruktora na siłowni. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, to ćwiczmy w domu robiąc popularne brzuszki czy tzw., deskę. Koniecznie pamiętajmy o tym, by każdy trening rozpocząć kilkuminutową rozgrzewką, a zakończyć rozciąganiem. Natomiast przed samym już wyjazdem dobrze byłoby, żebyśmy przypomnieli sobie technikę jazdy na nartach i sposób upadania.

Oczywiście w lipcu lub sierpniu śmiało można wybrać się na narty do Austrii. Możemy liczyć tam na ponad 25 km tras narciarskich, do których dowiezie nas 21 otwartych wyciągów. Znajdują się one w 4 całorocznych ośrodkach lodowcowych m.in., w Dachstein, Kitzsteinhorn – Kaprun, lodowiec Moelltal, Hintertux.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *