Gdzie jechać z dziećmi na ferie zimowe?

Co prawda do ferii zimowych jeszcze daleko, ale warto zacząć planować je już dziś. Zwłaszcza wtedy, gdy planujemy dłuższy wyjazd. Tutaj proponujemy kilka Włoskich regionów narciarskich, w których nie ma czasu na nudę.

gdzie jechać na ferie zimowe

Źródło: pixabay.com

Val di Sole dla dzieci

Nazywana również Doliną Słońca. A to dlatego, ponieważ przez większość dni w roku jest tam słoneczna pogoda. W ciągu roku pada deszcz tylko przez kilka dni. Widoczność na miejscowych stokach jest wręcz idealna. W Val di Sole mamy kilka śnieżnych parków dla dzieci. Na szczególną uwagę zasługuje Marillandia, w której są świetni animatorzy zabaw i instruktorzy jazdy na nartach. Tam dzieci mogą skorzystać z ruchomych chodników, a o ich bezpieczeństwo dbają dmuchane rury, które oddzielają teren zabaw od stoków. Oprócz tego parku jest jeszcze Daolasa Kids, gdzie dzieci mogą skorzystać z krytego planu zabaw.  Folgardia Kinderland , Cirmolino Club w Val di Peio z miasteczkiem igloo i wiele innych. Jeśli Twoje dziecko nie umie jeździć na nartach, nic nie szkodzi, chętnie je nauczymy. Ski Planet oferuje usługi wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa.

Val di Fiemme dla dzieci

Tutaj dzieci mogą skorzystać z narciarskiego przedszkola, gdzie są pod dobrą opieką, a rodzice w tym czasie mogą szaleć po stokach. W miejscach przeznaczonych do nauki jazdy na nartach, można skorzystać ze specjalnych taśm wyciągowych, które wciągają osobę początkującą na samą górę. Ogromną atrakcją jest również tor saneczkowy, znajdujący się w pobliżu lasów Latemaru. 900 metrową trasę możemy pokonać na dwuosobowych saneczkach. Oczywiście tutaj mamy również do dyspozycji snowparki.

gdzie jechać na ferie

Źródło: pixabay.com

Livigno dla dzieci

To chyba najbardziej znany region narciarski we Włoszech. Tutaj znajdą coś dla siebie zaawansowani narciarze, a także początkujący, jak i dzieci. W Livigno mamy do dyspozycji całą strefę wyznaczoną specjalnie dla najmłodszych. Strefa ta ma ruchomy chodnik o długości 80 metrów, miejsce wyznaczone do jazdy na sankach, gdzie jest strefa bez wyciągów. Znajdziemy ją tuż przy wjeździe do Val Federia. Co ważne, wynajem sanek jest bezpłatny.

Oprócz tego w Livigno mamy Kinder Club Lupingo, gdzie dzieci są pod okiem wykwalifikowanych animatorów zabaw.

Co ważne, w kadrach Ski Planet mamy również wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa. Dzięki nim dzieci oraz rodzice mogą nauczyć się jeździć na nartach.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi regionami narciarskimi we Włoszech na narty-wlochy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *