Gdzie, za ile i jaki karnet wybrać

Jeździmy w sprawdzone miejsca. Mało kto jednak wie, że śnieg i dobrze przygotowane stoki czekają na narciarzy w Rumunii, Turcji, Gruzji, a nawet w Indiach! Jeśli upolujecie tanie bilety lotnicze, zimowe wakacje w tych krajach mogą okazać się tańsze niż spędzone w Polsce czy Austrii. Ale musimy pamiętać, że w naszych górach zimowe szaleństwo oraz widoki też są cudowne. A więc poniżej ceny karnetów w Polskich ośrodkach narciarskich.
a
-Do chętnie odwiedzanych miejsc należy Zieleniec.
Zachęca do spędzenia urlopu u podnóży stoku – za co najmniej 4 noclegi w miejscowych pensjonatach, fanatycy górskich sportów dostaną darmowy karnet.
Cena karnetu ważnego w godzinach 9:00-16:00 to 79 złotych za bilet normalny i 73 złote dla dzieci do 13 roku życia oraz seniorów. Karnet obowiązuje na wszystkich wyciągach w Zieleńcu. Istnieje też możliwość wykupienia karnetów na wybrane wyciągi, na określoną liczbę godzin.
b
– Czarna Góra – Trasy sięgające 1600m na zróżnicowanym poziomie trudności, od łatwych dostosowanych do nauki jazdy na nartach lub desce, po trasy bardzo trudne, nie polecane amatorom, stworzone dla osób dobrze radzących sobie z jazdą po śniegu. Karnet całodzienny kosztuje 73-79 złotych i podobnie jak w Zieleńcu, można wykupić tańszy karnet na określoną liczbę godzin i wyznaczone wyciągi.

– Szklarska Poręba –  Także proponuje trasy dostosowane do poziomu jazdy narciarzy i snowboardzistów. Tu dorośli zapłacą za karnet 79 złotych, młodzież – 62 złote, a dzieci – 47 złotych. Kupując taki karnet, można jeździć na wszystkich dostępnych wyciągach od godziny 8:30 do 16:00. Istnieje także możliwość skorzystania z wielu wariantów karnetów.

c
Karpacz Kolejna z wielu propozycji dla osób lubiących sporty zimowe. To nieco tańsza propozycja – za całodniowy karnet zapłacimy 70 zł za bilet normalny, 55 zł za ulgowy. Dodatkowo od 3 do 28 stycznia i między 1 a 31 marca w Karpaczu obowiązuje sezon niski, czyli za karnet zapłacimy mniej – wersja dla dorosłych – 60 złotych, i dla osób korzystających z ulgi – 45 złotych.

Kasprowy Wierch– Malownicze widoki Tatr odpowiednio kosztują – karta dzienna uprawniająca do wjazdów wybraną koleją – Gąsienicową lub Goryczkową – kosztuje 90 złotych, zarówno dorosłych jak i młodzież i dzieci. Obie trasy przeznaczone są dla doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Można także skorzystać z tańszych, parogodzinnych propozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *