Dlaczego Gastein to idealne miejsce na urlop?

Gastein to jedno z miejsc w Austrii w którym można spędzić udany wyjazd na narty. Znajdujące się tam trasy są przygotowane dla początkujących i zaawansowanych narciarzy.Dlaczego Gastein jest idealnym miejscem na urlop zimowy? Jaka pogoda panuje w Gastein? Jakie atrakcje poza nartami nas tam czekają?

narty gastein austria

źródło: pixabay.com

Dlaczego Gastein to idealne miejsce na urlop?

Gastein to raj dla narciarzy, znajduje się tu aż 220 kilometrów ośnieżonych tras w ciągu całego roku. Dzięki wyjazdowi w to miejsce możemy spędzić aktywny urlop na nartach i snoawbordzie, piękne widoki i bliskość z naturą to kolejne zalety tego miejsca, szczególnie kiedy lubimy piesze wędrówki i narciarstwo biegowe.

Jakie atrakcje czekają na nas w Gastein?

Gastein to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, jak i osób, którym marzy się urlop w górach. Szkoły narciarskie, jakie tu znajdziemy oferują naukę zarówno dla tych małych, jak i tych większych.

Termy Gastein zasilane są siedemnastoma gorącymi źródłami, w których to możemy po jeździe na nartach odprężyć nasze ciało i umysł. Kąpiel w takich wodach poprawia samopoczucie oraz wzmacnia naszą odporność. Jeżeli po udanym dniu na stoku będziemy chcieli się trochę rozerwać, znajdziemy tam wiele ciekawych imprez oraz lokale, które oferują gamę zabaw.

wyjazd gastein

źródło: pixabay.com

Choć Gastein to miejsce wprost stworzone dla rodzin z dziećmi, to osoby, które nastawione są na rozrywkowy urlop też znajdą tu coś dla siebie. W Bad Gastein znajduje się wiele pubów, lokali i kasy, które zapewnię niezapomnianą rozrywkę.

W Sportgastein mieszkać nie można, ale odwiedzić trzeba! Szczyt Kreuzkogel 2686 m n.p.m. jest gwarancją dobrych warunków śniegowych nawet wiosną. Nie ma tam tras, jednak jeżeli szukasz swojego małego raju, zapewne spodoba ci się to miejsce. Nawet jeśli jesteś zagorzałym zwolennikiem  tras.

Gastein najlepiej jest odwiedzić w miesiącach od listopada do lutego, to właśnie wtedy pogoda najbardziej dopisuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *