Czy warto zainwestować w okulary z kamerą na wyjazd narciarski?

Wielu z nas lubi nagrywać swoje wyczyny na nartach. W końcu jest to fajna pamiątka i do tego można pochwalić się znajomym. Na rynku mamy wiele rodzajów kamer, ale czasami sami nie wiemy, która z nich jest najlepsza.

Na stokach widać narciarzy z kamerą w ręku, na wysięgniku oraz kasku. Co ciekawe, narciarze montują sobie kamery nawet na butach oraz na nartach. Szukamy jak najlepszych ujęć, czasami zapominając o bezpieczeństwie.

gogle

Mogłoby się wydawać, że kamera w okularach wcale nie jest wygodna, robi słabe ujęcia. Ale tak nie jest, dzisiaj na rynku mamy różnego rodzaju okulary z wbudowaną kamerą, które są o wiele bezpieczniejsze w przypadku upadku, niż kamery mocowane na kasku.

Pewnie zastanawiacie się dlaczego odradzamy mocowanie kamer na kasku? Już wyjaśniamy.

Pamiętacie wypadek Michaela Schumachera? Podczas upadku na kasku miał zamontowaną kamerę, chciał nagrać swój zjazd na stoku. Niestety podczas zjazdu wydarzył się wypadek. Jego kask roztrzaskał się na kilka kawałków, a głowa mistrza Formuły 1 doznała poważnych urazów. Do tych urazów właśnie przyczyniło się mocowanie kamery, gdyż samo mocowanie i obudowa kamery, były wytrzymalsze niż kask. Kask się roztrzaskał, a kamera nawet się nie zniszczyła.

Właśnie dlatego lepiej nie mocować kamery na kasku, bo podczas nieszczęśliwego wypadku, taka kamera może po prostu przebić kask i spowodować niebezpieczne uszkodzenia głowy. Warto zatem zainwestować w bezpieczniejszy odpowiednik, czyli w kamerę w okularach.

Zalety kamery w okularach

  • dyskretność w czasie nagrywania
  • okulary ze specjalną powłoką dodatkowo ochronią Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV
  • nagrywamy to, co w danym momencie widzimy
  • możemy w pełni skupić się na tym, co w tej chwili robimy
  • możemy wymienić szkła na korekcyjne

Przykład nagrania z kamery zamieszczonej w okularach:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *