A gdzie coś dobrego zjemy

Włoska kuchnia uchodzi za jedną z najlepszych kuchni świata. Mnóstwo włoskich dań i restauracji możemy spotkać w wielu krajach między innymi też w Polsce. Pizza, spaghetti i inne potrawy to dania, którymi zajadają się różne narodowości. A gdzie coś dobrego zjemy we Włoskich górach? Nawet na stokach. Praktycznie w każdej górskiej miejscowości i większości miast we Włoszech znajdują się setki barów, restauracji i pubów. Jednak w różnorodności lokali można się pogubić. Dlatego w paru słowach opiszę kilka z nich.

a


1. Ristorante.
Tutaj generalnie jest najdrożej. Między innymi dlatego, że obowiązują tutaj białe obrusy i elegancki wystrój. W menu znajdziemy regionalne i włoskie przysmaki.

2. Tratorria.
Oferuje także pełne menu, natomiast jest mniej elegancka. Z reguły jest to mniejszy, rodzinny lokal. Podawane są tu mniej wymyślne potrawy, lecz równie dobrze sycące. Ceny niewygórowane, a jedzenia znakomite.

b

3. Osteria lub Tawerna.
Są to proste lokale w stylu polskiej gospody lub karczmy. Podawane potrawy są niemal domowej roboty, a ceny przystępne.

4. Enoteca.
Dla nas polaków jest to zadziwiające, gdyż u nas tak nie ma, ale w tym sklepie z winami we Włoszech również można zjeść jakiś prosty posiłek. Oprócz win, można tutaj zjeść znakomite wędliny, sery, zupy, sałatki, a także desery domowej roboty. A więc możemy tutaj coś przegryźć, popijając lampką znakomitego wina.

c

Warto również odwiedzić włoską pizzerię, lokal Rosticceria, w którym można zjeść coś na szybko lub bar z ciepłymi daniami Tavola Calda.Jeżeli komuś się bardzo spieszy może skorzystać z wszech obecnych stoisk z pizzą, która kupowana jest na wagę
(tzw. Pizza al taglio) . W sprzedaży są również napoje, ale z reguły w tych miejscach nie ma gdzie usiąść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *